Profile

vladmradio: (Default)
vladmradio

April 2024

S M T W T F S
 123456
78910111213
141516171819 20
21222324252627
282930    

***

(порожньо)

Most Popular Tags



Продовження моніторного епосу

2.

Чєловєк на огороді найшов сапку і давай сапати. Весна пройшла, он сапає. Лєто пройшло, он сапає. Осінь пройшла, он сапає.©

Осінь прийшла, потемніло, і почався лютий дискомфорт з монітором, та ще й перестрибнув з ХР на 7 і на інше залізяччя. Монітор перевіряю - не блима.

Аж ось придумав навести фотік на теплу лампаду Maxus - і зненацька угледів каруселі салютів.

̶П̶р̶и̶ ̶О̶б̶а̶м̶і̶ ̶т̶а̶к̶о̶г̶о̶ ̶н̶е̶ ̶б̶у̶л̶о̶
Перевіряйте освітлення, леді й джентельмени - етоважно.

3. 

Помогло воно не на 100%, а більше в моральному фокусі.
Таки думаю, що проблема в платі - бо відеокартку витягував, усе одно мерехтить в очах.

4. 

Згадав про драйвер на монітор - знайшов той драйвер, проставив фірмовий кольоровий профіль - стало трохи краще, але чомусь доволі міцно потемнішало зображення, а все одно таке відчуття, що екран пересвічується.

Але сам монітор, хоч і олдовий (LG Flatron L 194WS), на іншому компі працює без нарікань (але на XP) - очі не стомлюються взагалі, хоч би й всю на тебе світив.

(no subject)

Date: 2017-09-07 05:11 pm (UTC)
From: [personal profile] 0rest
Перечитав обидва дописи по два рази: ніфіга не зрозумів. Але прокоментую ):

єдина мені відома причина, яку очі відчувають зразу - це частота оновлення екрану. З’їхати вона може хіба від тупого драйвера відеокарти, або апаратного глюку самої відеокарти (теоретично, на практиці про таке ніколи не чув).

Мислю, жи проклятуща срань (іншими словами - мастдай) підмінює твої драйвери відеокарти своїми, протестованими в лабораторіяз ЗОГу, жиби виводити живу силу противника з рівноваги і доводити ї до смертовбивства об холодильник.
Edited Date: 2017-09-07 05:13 pm (UTC)

(no subject)

Date: 2017-09-08 05:55 am (UTC)
From: [personal profile] 0rest
Частота монітора рідкокристалічного значення не має, має значення частота блимання лампи підсвітки того монітора. А вона окремо живиться, своєю схемою, по ідеї. Там така фігня є, ШІМ називаєцця, широтно-імпульсна модуляція. Вона в залежності від опору тих діодів підсвітки видає їм потрібний струм живлення. І коли доволі велика кількість діодів виходить з ладу (а вони завжди виходять через пару років, якщо косоклепані) - лямпа, теоретично, може блимати по іншому. Тобто, екран твій.

Подивися на рівному фоні на розподілення світла по екрані. Якщо нерівномірно підсвічений - значить так і є, треба діоди підсвітки міняти. Бо рано, чи пізно, але флатрон у тебе потухне. І ти будеш думати, що він згорів - а в ньому просто світло скінчилося :)

додатково: драйвер може тою підсвіткою керувати, і керує вірно, вважаючи, що світять усі діоди. А вони вже давно не всі. Тому екран у тебе темніший, при вірних настройках.
Edited Date: 2017-09-08 05:59 am (UTC)

(no subject)

Date: 2017-09-08 08:07 am (UTC)
From: [personal profile] 0rest
рідкий кристал сам не випромінює світло - його потрібно підсвічувати. Для підсвічування зверху і знизу стоять смуги діодні в моніторі. Вони керуються власною схемою, з шімом, а та, в свою чергу, драйвером, щоб яскравіше-темніше робити.

Отже, драйвер думає, що виставляє тобі оптимальну яскравість - а насправді світить темніше, бо деякі діоди в тих смугах погоріли вже. А, якщо погорить більша за критичну кількість - шім просто перестане працювати.

Тому, замінивши аналогову лямпу збоку на слабшу - ти й отримав певний результат. А в повній темноті - воно взагалі має чотко іще бути :)

Все це - вибрики саме драйвера, який, очевидно, відрізняється версіями від мастдая до мастдая.

Це таке логічне рішення, яке я тут бачу. Можливо, є інші фактори, тобою не виявлені, не названі - тоді буде інше.

Page Summary

Expand Cut Tags

No cut tags

Style Credit