Як українці у Венеції "захопили" російський павільйон
- 4 годин(и) тому
- коментарі

"Там, кажуть, українські художники захопили російський павільйон".
Раптова есемеска з лондонського офісу добряче переполохала не тільки мене, а й велику російську художню спільноту у Венеції.
Художники, куратори, галеристи розслаблено обговорювали перформанс Володимира Сорокіна, який щойно завершився, і новина, що пролунала як сенсація, одразу змусила усіх відмовитися від пригод героїв "Теллурії".
Хтось вже чув про подію, але хоч трохи виразну інформацію вдалося отримати, лише діставшись до українського павільйону і побачивши групу молодих людей у камуфляжних куртках з написом великими літерами ON VACATION ("У відпустці". - Ред.).
"Відпускники" - так, як відомо, офіційна Москва характеризувала своїх солдатів, які брали активну участь у розпал бойових дій на сході України.
Окупація
"Ми захоплюємо павільйон країни, яка, як ми вважаємо, окупувала іншу країну. Ми робимо там селфі і таким чином ніби теж окуповуємо цей павільйон", - так Дмитро Сергеєв - креативний директор донецької групи художників"Ізоляція", яка наразі перебуває у вигнанні у Києві, пояснив сенс акції, яку він влаштував разом із групою товаришів.

"Захоплення", втім, було абсолютно мирним, і жодних агресивних, а тим паче насильницьких дій, не містило.
"Ми увійшли до будівлі павільйону без камуфляжу, вже всередині наділи свої куртки і, скориставшись, інсталяцією, яку там виставляли, перетворили її на свою власну інсталяцію. У цьому і сенс слова "окупація", - пояснює Дмитро Сергеєв. - Ми скористалися чужим проектом у своїх цілях".
"Як на вас реагували?" - запитую я Дмитра.
"По-різному. Але у більшій частині реакція була позитивною. Багато російських відвідувачі павільйону приєдналися до нас і теж захотіли взяти участь у цій акції. Бажаючим ми роздавали комплекти нашого камуфляжу. Миттю люди у них одягалися, фотографувалися, лягали на підлогу, відпочивали, тобто влаштували там щось на зразок пікніка", - розповідає він.
"Ну а сек'юріті, охорона вам не заважали?", - продовжую.
"Коли ми провели там вже більше години, прийшов поліцейський і попросив вийти".
"Що це для вас - політичний протест, або ж мистецька акція?".
"Усе разом. Через мистецьку акцію ми висловлюємо свій політичний протест".